Relacja z targów Warsaw Home 2019 / część 2
W trakcie ostatnich tygodni rozliczne relacje z targów pojawiały się w mediach społecznościowych – kiedy ochłonęłyśmy po warszawskiej wycieczce pora przyszła również na naszą. Chcemy podzielić się z wami naszymi wrażeniami i pokazać co zachwyciło zespół Big Idea w trakcie tegorocznej edycji Targów Warsaw Home. Czas na ciąg dalszy naszej subiektywnej fotorelacji!

 

Meble na pierwszym planie

I to meble w najróżniejszym wydaniu i formie – od krzeseł, przez sofy, stoły, akcesoria meblowe takie jak uchwyty czy wieszaki, po materiały meblarskie (forniry, konglomeraty, czy płyty meblowe). Pojawiły się też projekty konkursowe i studenckie. Po prostu było na czym zawiesić oko – znalazłyśmy kilka okazów, które zwracały uwagę ze względu na swoją oryginalność, nietypowy materiał lub technologię wykonania. W tym roku wyjątkowo istotne okazały się szczegóły – pojawiło się wiele pięknie wykonanych mebli, z dużą dbałością o każdy detal.
Przedstawiamy kilka wypatrzonych przez nas perełek:

Stoiska Comforty i Flokk prezentowały dużo ciekawych rozwiązań siedzisk – od sof na wysokich nóżkach o lekkiej, nowoczesnej formie, po pomysłowe pufy z uchwytem.

 

Doki, oprócz uroczej ekspozycji z drewnianymi ptaszkami, pokazało świetną kolekcję siedzisk na metalowych stelażach.

 

MIDJ in Italy – włoski design w pełnej krasie. Skórzane krzesła bujane.

 

Kolekcja mebli Plato to zestaw szafek z bardzo ciekawymi frontami – wykonanymi z ryflowanego szkła w różnych kolorach. Zachwyciła nas dbałość o detal i wykorzystane rozwiązania techniczne.

 

Jeśli chodzi o meble kuchenne i łazienkowe, detale odgrywały ogromną rolę. Pojawiło się dużo inspirujących rozwiązań, jak np. pięknie wykonana wyspa kuchenna o zaokrąglonych narożnikach.

 

Terazzo w tym roku było wszechobecne, pojawiało się w każdym możliwym wydaniu – jako blaty, podłogi, elementy mebli, czy nawet jako nadruki na tkaninach. Tutaj – jako blat stolika od MILOO. Obok pięknie wykonane meble od NoomaDesign.

 

Dowód na to, że diabeł tkwi w szczegółach – detale mebli kuchennych, które imponują nam precyzją wykonania.

 

Meble z litego drewna, w szczególności stoły przeżywają swój renesans. Kilka marek udowodniło, że takie meble nie muszą być nudne. Drewno w wyjątkowo pięknym wydaniu pokazali np. Hoom (stół z blatem w jodełkę) oraz  Wtedy Drewno (szafki z graficznym motywem, łączącym 2 rodzaje drewna).

 

Giera Design przedstawiło bardzo bogatą ofertę luster w rozmaitych kształtach i kolorach, wykończonych różnorodnymi materiałami. Tak obszerna i urozmaicona oferta marki jest godna pochwały!

 

Biżuteria dla mebli w najlepszym wydaniu! Skandynawskie Uchwyty oraz Plankton jak zwykle nas nie zawiedli, przedstawiając szeroką gamę pięknych uchwytów, wykonanych ze szlachetnych materiałów.

 

Po tej wyprawie, czujemy się naładowane pozytywną energią. Nie możemy się doczekać, aż przeniesiemy ten ogrom inspiracji do naszych projektów. Teraz kurujemy bolące nogi i czekamy na przyszły rok, bo na pewno pojawimy się na następnych targach Warsaw Home!

 

Artykuły
i porady

error: Content is protected !!