Aranżacja przedpokoju – na co zwrócić uwagę?

Kuchnia, salon, sypialnia, łazienka – to pomieszczenia, do których aranżacji przykładamy szczególną wagę. Spędzamy w nich dużo czasu, więc chcemy, aby były to wnętrza funkcjonalne, ale także piękne, urządzone zgodnie z potrzebami i zainteresowaniami domowników.
Przedpokój to miejsce, któremu zazwyczaj nie poświęcamy dużej uwagi. Tymczasem jest on pomieszczeniem, z którego korzystamy każdego dnia. Przedpokój odgrywa ważną rolę w tworzeniu pierwszego wrażenia. To po prostu wizytówka całego mieszkania.

Wygląd i styl holu powinny być dostosowane do aranżacji pozostałych pomieszczeń, nawiązywać do ich stylu. W przypadku przedpokoju kluczowa jest funkcjonalność. Jak połączyć praktyczne zadania holu z wystrojem, który robi wrażenie? Oto kilka wskazówek, które pomogą poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Praktyczne i stylowe wykończenie przedpokoju. 

Większość przedpokojów to niewielkie, wąskie pomieszczenia. Zwykle są ciemne, ponieważ nie dociera do nich naturalne światło z okien. Najważniejszym zadaniem jest więc optyczne powiększenie i rozjaśnienie wnętrza.

W przedpokoju najlepiej sprawdzą się jasne kolory. Dobrym wyborem będą farby, które odbijają światło. Zwolennicy bardziej nowoczesnego stylu mogą zdecydować się na pasy, którymi można wizualnie kształtować przestrzeń. Nie należy jednak przesadzać z wzorami. Ciekawym sposobem na połączenie przedpokoju z pozostałymi pokojami będzie wybór jednego rodzaju podłogi – da to wrażenie większej, otwartej przestrzeni. Właściciele dużych przedpokojów mogą wybrać bardziej zdecydowane kolory i wzory.

Jak „wpuścić” do przedpokoju więcej światła? Praktycznym rozwiązaniem są lustra, które odbijają światło, zdobią, a przy tym mają funkcjonalne zastosowanie. W holu należy również umieścić kilka źródeł światła, koniecznych na przykład podczas zakładania ubrań czy robienia szybkiego makijażu przed wyjściem. Kolejnym pomysłem jest wybór przeszklonych drzwi – przez szybę do wnętrza przedpokoju dotrze niewielka ilość naturalnego światła, które doda pomieszczeniu cieplejszej atmosfery.

Urządzenie przedpokoju

Sprzęty, których nie może zabraknąć w przedpokoju, to szafa, miejsce do siedzenia, wieszak i lustro. W małych holach sprawdzą się meble wielofunkcyjne, na przykład wbudowana szafa, która pomieści okrycia domowników i gości, a także buty. Na drzwiach można umieścić lustro, które będzie elegancką ozdobą. Innym sposobem na meble do przedpokoju są komplety niewielkich rozmiarów. W małym wnętrzu warto postawić na jasne, błyszczące powierzchnie.

Jeśli mamy do dyspozycji więcej przestrzeni, to w przedpokoju możemy dodatkowo ustawić wolno stojący wieszak o oryginalnym kształcie, komodę na drobiazgi, praktyczną skrzynkę na klucze oraz ławkę przydatną podczas zakładania butów.

Artykuły
i porady

error: Content is protected !!