Co umieszczamy w wizualizacji salonu?

Salon to wnętrze o szczególnym znaczeniu. Jest centrum życia rodzinnego, w nim przyjmujemy gości lub odpoczywamy po dniu pracy. Pokój dzienny to reprezentacyjne pomieszczenie, które często pełni dodatkowe role, na przykład sypialni, jadalni, gabinetu lub bawialni, dlatego powinien być urządzony nie tylko elegancko i stylowo, ale także funkcjonalnie.

Do dyspozycji mamy różne style aranżacji, kolory, wzory, wybierać możemy spośród wielu mebli, elementów wykończenia oraz dekoracji. Znalezienie idealnego połączenia tych wszystkich przedmiotów nie jest proste. Wizualizacja salonu ułatwi podjęcie tych decyzji oraz pomoże w stworzeniu spójnej i oryginalnej kompozycji.

Wizualizacja salonu – co zawiera?

Dobrze wykonaną wizualizację bardzo trudno odróżnić od zdjęcia. Taka forma prezentacji jest o wiele bardziej efektowna i skuteczna, niż dwuwymiarowy projekt, wykonany na kartce papieru. Trójwymiarowa grafika jest również doskonałym narzędziem pracy dla dekoratorów i architektów wnętrz. Wizualizacja sprawdzi się także w pracy deweloperów i agencji mieszkaniowych, którzy chcą zaprezentować klientom potencjał sprzedawanej nieruchomości.

W wizualizacji salonu w dokładny sposób zostaje odwzorowany układ wnętrza. Możemy w niej umieścić ściany o dowolnym kolorze i wzorze – pomaga to ocenić, jak wybrany odcień prezentuje się na dużej powierzchni, wśród innych elementów wystroju. Wizualizacja ułatwia także podjęcie decyzji o materiale wykończeniowym na podłodze. Znajdują się w niej również meble i inne akcesoria, na przykład dekoracje, rośliny lub dywany. Dzięki trójwymiarowej grafice możemy ocenić, jak wygląda zestawienie poszczególnych elementów oraz czy tworzą one spójną całość.

W każdym wnętrzu ważną rolę odgrywa światło – jest tak również w przypadku wizualizacji. W dobrze wykonanej prezentacji zobaczymy, jak pomieszczenie i elementy wystroju wygląda w naturalnym świetle oraz jakie partie salony warto doświetlić lampami.

Wizualizacja salonu jest także dobrym rozwiązaniem dla twórców oraz architektów, którzy w profesjonalny sposób chcą zaprojektować wnętrze i pokazać możliwości, jakie w nim drzemią. Dlatego jeżeli poszukujecie Państwo pracowni projektowej w Krakowie, która zaprezentuje Państwu projekt dowolnego pomieszczenia w formie trójwymiarowej wizualizacji. zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Artykuły
i porady

error: Content is protected !!