Home staging w praktyce

Pozytywne pierwsze wrażenie ma kluczowe znaczenie w wielu sytuacjach. Początkowe sekundy są kluczowe w momencie, kiedy poznajemy nową osobę oraz kiedy po raz pierwszy wchodzimy do konkretnego pomieszczenia. To, co w nim zobaczymy, poczujemy czy usłyszymy, jest niezwykle istotne. Te wszystkie aspekty liczą się szczególnie, kiedy chcemy szybko i korzystnie sprzedać lub wynająć nieruchomość.;

Z pomocą przychodzi usługa home stagingu. Jest to przygotowanie mieszkania lub domu do transakcji tak, aby w jak najlepszy sposób zaprezentować je potencjalnym klientom. Przyszły najemca lub kupiec powinien dobrze czuć się we wnętrzu. Nieruchomość powinna być pokazana z jak najlepszej strony, wady muszą zostać ukryte, a zalety – wyeksponowane. Jak zastosować home staging w praktyce, aby zrobić wrażenie na gościach i szybko znaleźć klienta? Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych technikach stosowanych przez specjalistów.

Jak przygotować nieruchomość do sprzedaży?

Najlepszym sposobem na profesjonalne podejście do transakcji jest spojrzenie na nieruchomość oczami klienta. Właściciel powinien zmienić perspektywę i zastanowić się, co chciałby zobaczyć przyszły nabywca lub najemca. Najszybszym sposobem na zwiększenie atrakcyjności nieruchomości są porządki – czyste, wysprzątane wnętrza wyglądają o wiele lepiej. W trakcie wizyty warto zadbać o przyjemną atmosferę. Ważny jest zapach, który poczują goście, można też pomyśleć o łagodnej muzyce, która będzie towarzyszyła oglądaniu nieruchomości.

Większym powodzeniem cieszą się wnętrza pełne światła, dlatego dobrze jest zadbać o dobre oświetlenie. Jeśli pomieszczenie jest ciemne, należy odsłonić okna – ściągnąć ciemne zasłony i firanki, podnieść żaluzje lub rolety. Optymalnym rozwiązaniem jest także zmiana koloru ścian. Dobrym wyborem jest jasna, odbijająca światło farba.

Na odbiorcach najlepsze wrażenie robią przestronne wnętrza. Żeby osiągnąć efekt optycznego powiększenia, z zasięgu wzroku trzeba usunąć zbędne meble i urządzenia, które tylko niepotrzebnie zajmują miejsce. W niektórych przypadkach potrzebna może okazać się reorganizacja ustawienia sprzętów na bardziej funkcjonalną.

Podczas przygotowań nieruchomości do transakcji, z wnętrz należy usunąć osobiste drobiazgi, pamiątki i zdjęcia. O wiele lepszym pomysłem jest uzupełnienie aranżacji ciekawymi dodatkami, które nadadzą pomieszczeniu oryginalny styl oraz wprowadzą przytulny nastrój. Niewielkie zmiany – wymiana dywanu lub lampy, ustawienie kilku doniczek z roślinami oraz ułożenie na kanapie kolorowych poduszek – mogą całkowicie odmienić charakter nieruchomości.

Artykuły
i porady

error: Content is protected !!