Lofty i ich wizualizacje

„Loft” to słowo, które w języku angielskim oznacza „strych” albo „poddasze”, a w islandzkim – „przestrzeń” lub „powietrze”. W ten sposób określa się także nowoczesne wnętrza urządzone w poprzemysłowych przestrzeniach (lub stylizowane na takie).

Lofty możemy znaleźć w budynkach o przemysłowym charakterze, na przykład starych fabrykach, magazynach lub hutach – mówimy wtedy o tak zwanej wersji hard. W wersji soft lofty mogą być urządzone w nowym budownictwie lub na poddaszach. Tego typu wnętrza wyróżnia otwarta przestrzeń, pewna surowość, oszczędna kolorystyka, z przewagą szarości, bieli i czerni, a także zastosowanie szklanych, stalowych i kamiennych elementów. Charakterystyczne dla loftów są na przykład lampy w postaci żarówek bez abażura lub wyeksponowane kable i instalacje. Typowy loft powinien również posiadać duże okna. Często spotykanym rozwiązaniem w takich wnętrzach jest zastosowanie betonu – może on być obecny na podłodze lub ścianach, ale w lofcie możemy spotkać także inne betonowe elementy, na przykład meble lub dekoracje.

Jest to styl o określonych zasadach, daje on jednak właścicielom wiele swobody aranżacyjnej, ponieważ w lofcie szczególnie liczy się oryginalność i indywidualny styl.

Wizualizacja loftu – przydatne narzędziem

W przypadku loftu mamy do wyboru wiele możliwości i wariantów tego stylu. Należy jednak pamiętać, że takie wnętrze powinno się charakteryzować nowoczesną prostotą i minimalizmem. W trakcie urządzania loftu warto więc skorzystać z możliwości, jakie daje wizualizacja. Taka forma prezentacji projektu pozwoli najpełniej ocenić zastosowane rozwiązanie pod kątem funkcjonalnym i wizualnym. Dzięki wizualizacji łatwiej będzie nam wybrać poszczególne elementy, a następnie je ze sobą zestawić. Na trójwymiarowej grafice jeszcze w fazie projektu sprawdzimy, jakie są możliwości pomieszczenia i co należy zrobić, by uzyskać wnętrze o niepowtarzalnym, spójnym stylu.

Loft to aranżacja, która wymaga pewnego wyczucia, ale także nieszablonowego podejścia. Dzięki wizualizacji będziemy mieli pewność, że podejmujemy dobre decyzje, a wnętrze będzie wygodne i zaskoczy naszych gości.

Artykuły
i porady

error: Content is protected !!